George Bush odmítl tvrzení o občanské válce v Iráku
Americký prezident George Bush se ostře ohradil proti tvrzení, že se Irák zmítá v občanské válce. Varoval ale, že země má před sebou ještě těžké boje. Prohlásil to na narychlo svolané tiskové konferenci, uspořádané den po třetím výročí americké invaze do Iráku. Podle pozorovatelů se tak snaží Bílý dům zvednout Bushovu popularitu, která podle průzkumů veřejného mínění klesla na další historické minimum.
Prezident Bush se i na úterní tiskové konferenci snažil vyslat optimistický signál. Opět si vybral město Tal Afar jako důkaz toho, že se věci Iráku ubírají správným směrem. Bush popřel, že by se země zmítala v občanské válce, a odmítl myšlenku, že chtěl na Irák zaútočit už po svém příchodu do Bílého domu v roce 2001. Americký prezident dále zopakoval, že i když Írán představuje pro Spojené státy hrozbu, je pro rozhovory s Teheránem, které by měly přispět k uklidnění situace v Iráku.
Bush také řekl, že nehodlá odvolat ministra obrany Donalda Rumsfelda, navzdory výzvám některých kongresmanů i bývalých armádních představitelů, kteří tvrdí, že je do značné míry zodpovědný za situaci v Iráku. Šéf Pentagonu vyvolal značné rozhořčení, když v nedělním komentáři otištěném v listě Washington Post přirovnal situaci v Iráku k poválečnému Německu. Politolog Zbigniew Brzezinski k tomu poznamenal, že Rumsfeld buď nezná historii, nebo je demagog.
A ještě jedna perlička z tiskové konference amerického prezidenta: George Bush dnes zřejmě poprvé dovolil položit otázku Helen Thomasové, která je označovaná za první dámu americké žurnalistiky, neboť o dění v Bílém domě referuje už od dob prezidenta Kennedyho. Kvůli jejímu kritickému postoji vůči současné administrativě ji však Bush doteď ignoroval.