Hurikán Dolly zasáhl americký Texas

Hurikán Dolly pustošil pobřeží amerického Texasu. Poryvy větru dosahovaly rychlosti 160 kilometrů v hodině. Zatím se ale nenaplnily nejčernější předpovědi o záplavách, které může hurikán způsobit v ústí řeky Rio Grande. Dnes ráno Dolly zeslábla na tropickou bouři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán Dolly v Texasu | Foto: AFP

Připraveni pomáhat jsou lidé z ministerstva zdravotnictví, Národní gardy, pobřežní stráže a dalších státních a federálních institucí, ujišťuje Harvey Johnson z vedení Federální agentury pro řízení záchranných prací.

Hurikán Dolly lámal stromy, které na některých místech blokovaly silnice, skoro 60.000 domácností a podniků zůstalo bez elektřiny. Hráze u řeky Rio Grande ale zatím vydržely a nejčernější předpovědi rozsáhlých záplav se nenaplnily. Meteorologové ale i v následujících dnech varují před silnými dešti a záplavami.

Dolly byla druhým hurikánem letošní hurikánové sezony. Ta začíná nad Atlantským oceánem 1. června a končí 30. listopadu. Poslední dvě hurikánové sezóny byly pro Spojené státy klidné. Ovšem roky 2004 a 2005 přinesly na americkou pevninu sérii ničivých hurikánů včetně katastrofické Katriny, která zničila město New Orleans.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme