I mezi ruskými hackery jsou patrioti. Mohou plánovat útoky proti nepřátelům země, řekl Putin

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina je možné, že ruští hackeři sami zaútočili na ty, kteří udržují špatný vztah s Moskvou. Jednali tak ale z vlastní vůle. Rusko se nikdy žádných útoků neúčastnilo, řekl ve čtvrtek Putin.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: Alexei Druzhinin | Zdroj: ČTK

Patriotičtí ruští hackeři sami z vlastní vůle útočili na ruské nepřátele. Putin to řekl ve čtvrtek na konferenci v Petrohradu, kde čelil nařčení, že by se Moskva mohla pokusit ovlivnit letošní německé volby.

„Pokud jsou hackeři patrioti, rozhodnou se, že sami přispějí svým dílem k tomu, o čem si myslí, že je dobrý boj proti těm, kteří špatně mluví o Rusku. Je to možné? Teoreticky určitě ano," řekl Putin.

Přirovnal také hackery k volnomyšlenkářským umělcům, kteří se rozhodují podle své nálady. Putin také dodal, že hackerské útoky mohly pouze vypadat, že pocházejí z Ruska.

Přístup Moskvy ke kyberkriminalitě je pod velkým tlakem od doby, kdy vyšlo najevo, že by ruští hackeři mohli pomoci republikánovi Donaldu Trumpovi vyhrát americké prezidentské volby loni v listopadu. Rusko ovšem jakékoliv zapojení do prezidentských voleb odmítá.

Putin je také přesvědčen, že hackeři nemohou podstatně změnit volební kampaně v Evropě, Americe ani kdekoliv jinde.

„Na státní úrovni jsme se tohoto (hackování) nezúčastnili, ani se na něm nehodláme nijak podílet. Naopak se snažíme bojovat proti němu uvnitř naší země," dodal ruský prezident.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme