Itálie se přidává k protiteroristické koalici

Itálie se postavila na stranu protiteroristické koalice. Řady světových politiků, kteří přijíždějí do Berlína podpořit celosvětový boj proti terorismu, dnes rozšířil také italský premiér Berlusconi. "Itálie podpoří Spojené státy a přidá se k akcím NATO proti mezinárodnímu terorismu," prohlásil Berlussconi po setkání s kancléřem Schröderem v Berlíně. Jeho zdůvodnění však šokovalo přítomné novináře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle italského premiéra totiž západní civilizace převyšuje islámský svět. Povědomí nadřazenosti zdůvodnil mimojiné respektem k lidským právům a náboženskou svobodou, která v islámských zemích podle něho neexistuje. Německý kancléř ale odmítá konfrontaci kultur. "Nyní se vytváří mezinárodní koalice, v níž je i řada arabských a islámských států." Schröder dále zopakoval, že hlavním úkolem spojenců je podpořit mírové urovnání na Blízkém východě. Berlussconi se dnes překvapivě sešel také s ruským prezidentem Putin, který je rovněž v Německu.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme