K Izraeli zamířilo šest raket z Libanonu. Jeruzalém zareagoval střelbou na místo odpalu

Šest raket vypálených z Libanonu v noci na úterý směřovalo na Izrael, v pohraničních oblastech se rozezněly varovné sirény. Ani jedna ze střel nepřeletěla hranici. Izrael na útok reagoval vypálením střel do místa odpalu, uvedla izraelská armáda. Ani jedna ze stran nehlásí zraněné ani škody. Později pak izraelská armáda oznámila sestřelení bezpilotního letadla, které směřovalo do severního Izraele od jordánské hranice.

Jeruzalém/Bejrút Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za poslední týden, od začátku bojů mezi Izraelci a Palestinci, je to již druhý příhraniční spor mezi Izraelem a Libanonem | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Prozatímní síly OSN v Libanonu (UNIFIL) uvedly, že v koordinaci s libanonskými ozbrojenými silami zvyšují bezpečnostní kontroly na jihu země a pátrají po místě odpalu raket. Situace se podle UNIFIL již uklidnila. Libanonský bezpečnostní zdroj agentuře Reuters sdělil, že Izrael na Libanon vypálil celkem 22 střel.

6 rockets were just fired from Lebanon toward northern Israel, all of which fell inside Lebanon.

In response, our artillery forces fired toward the sources of the launches.

22:57 – 17. 05. 2021

4441 21271

Za poslední týden, od začátku bojů mezi Izraelci a Palestinci, je to již druhý příhraniční spor mezi Izraelem a Libanonem. Ve čtvrtek tři rakety vypálené z Libanonu mířily na Izrael, přistály ovšem ve Středozemním moři.

Jordánský dron

V případě Jordánska od jeho hranice letěl v úterý dron směrem k Bejt Šeanu, který leží jižně od Galilejského jezera. „Sledovala ho monitorovací jednotka armády a jeho trosky shromáždili příslušníci bezpečnostních sil,“ uvedla armáda.

Bezpilotní stroj sice přilétal směrem od Jordánska, ale armáda si zatím není jistá, zda v sousední zemi vzlétl. V roce 2018 v téže lokalitě Izraelci sestřelili bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie. Následovaly pak izraelské útoky na íránské cíle v Sýrii.

V uplynulých dnech se na libanonsko-izraelské hranici sjížděli Libanonci a Palestinci z celého Libanonu na protesty proti izraelským náletům v Pásmu Gazy. V pátek izraelská armáda u hranice postřelila demonstranta, který překonal hraniční bariéru. Jedenadvacetiletý muž později zranění podlehl a radikální hnutí Hizaballáh, úhlavní nepřítel Izraele, ho označil za svého člena.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme