Izrael nabádá své občany k opatrnosti při cestách do ciziny

Izrael varoval své občany před nebezpečím teroristických útoků při cestách do některých afrických a asijských zemí. Varování izraelského ministerstva zahraničí se týká Keni, Jižní Afriky, Etiopie, Eritreje, Egypta a hlavně Sinajského poloostrova. Úřady doporučují Izraelcům, aby se v těchto zemích chovali diskrétně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hotel Paradise po výbuchu | Foto: ČTK/AP

V hotelích, restauracích a na turisticky atraktivních místech by se neměli pohybovat ve skupinách a zapojovat se do politických diskusí. Představitelé izraelských zpravodajských a bezpečnostních služeb po čtvrtečních útocích v Keni uvedli, že islámští aktivisté napojení na síť Al-Káida plánují další útoky na turistická místa často navštěvovaná Izraelci.

Keňská policie zatím propustila dva ze 12 cizinců zadržovaných v souvislosti se čtvrtečními útoky nedaleko keňského přístavního města Mombasa. Jedná se o Američanku a jejího španělského manžela, kteří byli zadrženi ve čtvrtek. Ani výslechy ostatních zatčených zatím nepotvrdily jejich předpokládané napojení na teroristickou síť Al-Káida.

Policie se také snaží najít vozidlo použité při raketovém útoku na izraelské civilní letadlo. Zatím zná poznávací značku vozu, není však jasné, komu patřilo. Na vyšetřování spolupracují také Američané.

Marika Táborská, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme