Izraelci zastřelili nejméně dva Palestince

Při sporadických střetnutích mezi Izraelci a Palestinci na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy přišli dnes o život dva Palestinci. Uvedla to agentura AP; agentura Reuters naopak napsala, že byli zabiti tři Palestinci. Tím se podle názoru odborníků zhroutil v pátek vypracovaný plán na obnovení omezené spolupráce mezi izraelskými a palestinskými bezpečnostními silami.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva Palestinci byli podle lékařských zdrojů zastřeleni na západním břehu Jordánu a třetí v Gaze. Jak uvedl Palestinský červený kříž, při několika střetech v této oblasti bylo dalších 30 Palestinců zraněno.

Izraelský premiér Ehud Barak a šéf Palestinců Jásir Arafat se údajně včera telefonicky dohodli, že obnoví vzájemnou bezpečnostní spolupráci na nízké úrovni. Téhož dne přišlo při vzájemných přestřelkách a raketových útocích o život pět Palestinců a dva Izraelci.

Barak a Arafat spolu včera poprvé mluvili alespoň telefonicky po více než třech týdnech za Arafatovy návštěvy v Moskvě. Rozhovor mezi oběma znepřátelenými předáky zprostředkoval ruský prezident Vladimir Putin. Ten za přítomnosti svého hosta telefonicky mluvil i s Barakem.

Podle agentury Reuters se dnešními incidenty počet obětí palestinsko-izraelských násilností od jejich vypuknutí 28. září zvýšil na 273. Většinu mrtvých tvoří Palestinci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme