Izraelci zastřelili nejméně dva Palestince

Při sporadických střetnutích mezi Izraelci a Palestinci na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy přišli dnes o život dva Palestinci. Uvedla to agentura AP; agentura Reuters naopak napsala, že byli zabiti tři Palestinci. Tím se podle názoru odborníků zhroutil v pátek vypracovaný plán na obnovení omezené spolupráce mezi izraelskými a palestinskými bezpečnostními silami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva Palestinci byli podle lékařských zdrojů zastřeleni na západním břehu Jordánu a třetí v Gaze. Jak uvedl Palestinský červený kříž, při několika střetech v této oblasti bylo dalších 30 Palestinců zraněno.

Izraelský premiér Ehud Barak a šéf Palestinců Jásir Arafat se údajně včera telefonicky dohodli, že obnoví vzájemnou bezpečnostní spolupráci na nízké úrovni. Téhož dne přišlo při vzájemných přestřelkách a raketových útocích o život pět Palestinců a dva Izraelci.

Barak a Arafat spolu včera poprvé mluvili alespoň telefonicky po více než třech týdnech za Arafatovy návštěvy v Moskvě. Rozhovor mezi oběma znepřátelenými předáky zprostředkoval ruský prezident Vladimir Putin. Ten za přítomnosti svého hosta telefonicky mluvil i s Barakem.

Podle agentury Reuters se dnešními incidenty počet obětí palestinsko-izraelských násilností od jejich vypuknutí 28. září zvýšil na 273. Většinu mrtvých tvoří Palestinci.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme