Izraelci znovu zasahovali na Západním břehu

Napětí v Izraeli a na palestinských územích se nesnížilo ani dnes. Izraelské jednotky provedly další zásahy na Západním břehu. Znovu vstoupily do Džanínu a vyhlásily tam zákaz vycházení. Při střetech v Pásmu Gazy bylo zraněno 11 Palestinců. V Jeruzalémě a Tel Avivu stále platí mimořádná bezpečnostní opatření - tamní úřady mají totiž informace o tom, že palestinští radikálové mohou znovu zaútočit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nárazníková zóna v Izraeli | Zdroj: ČTK

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, v Jeruzalémě dnes docházelo k častým dopravním zácpám kvůli kontrolám projíždějících vozidel. "Jak jsem viděl téměř po celém městě, přítomnost vojáků a policistů je patrná na každém kroku, zejména na místech, kde se sdružuje více lídí - v obchodních centrech, u kin a kaváren." Nad Jeruzalémem po celý den přelétávaly vrtulníky. V severních částech východního Jeruzaléma - v uprchlických táborech Šufát a Anáta - byl dokonce vyhlášen zákaz vycházení, který byl zrušen teprve v podvečer.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o napětí v Jeruzalémě

Dnes je to přesně rok, kdy v Tel Avivu došlo k jednomu z nejhorších sebevražedných útoků, a to u Delfinária, diskotéky na středomořském pobřeží, kde přišlo o život 28 převážně mladých lidí.

O zklidnění situace jedná v Izraeli náměstek amerického ministra zahraničí William Burns. Představitelé Evropské unie zase vedou rozhovory v Káhiře - snaží se připravit půdu pro mezinárodní mírovou konferenci o Blízkém východě.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme