Izraelská armáda se údajně začala stahovat z Rafáhu

Izraelská armáda začala nad ránem stahovat své jednotky z uprchlického tábora Rafáh na jihu pásma Gazy. Oznámily to světové agentury s odvoláním na očité svědky. Palestinské zdroje z Rafáhu hlásí, že většina izraelských tanků a obrněných transportérů už opustila uprchlický tábor v Rafáhu a stáhla se pryč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský voják v Rafáhu | Zdroj: ČTK

Izraelská strana potvrdila, že menší oddíl vojáků v táboře z bezpečnostních důvodů ještě zůstane. Pokud se tyto informace potvrdí, bude to znamenat ukončení akce izraelských vojáků, namířené proti pašování zbraní pro islamistické teroristy ze sousedního Egypta.

Izraelci při akci, označované jako Operace duha srovnali se zemí větší počet domů podél hraniční linie, do nichž údajně vedly tunely pod hraniční linií. Během tří dnů zahynulo mnoho lidí, celkový počet obětí dosáhl podle některých zdrojů až 44 osob.

Operace si kvůli množství obětí vysloužila mezinárodní kritiku. Také Rada bezpečnosti OSN v noci na čtvrtek schválila s tichým souhlasem USA rezoluci, která odsuzovala postup Izraele proti Palestincům v Gaze v posledních dnech.

Kritiku si vyžádal zvlášť středeční zásah Izraelců proti davu Palestinců v Rafáhu, při němž zabili deset civilistů.

Martin Hromádka, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme