Izraelsko-palestinská jednání bez výsledku

Bez jasných výsledků skončila schůzka vysokých izraelských a palestinských bezpečnostních činitelů. Ti se sešli poprvé od 13. prosince, kdy se Izrael rozhodl přerušit kontakty s předsedou palestinské samosprávy Jásirem Arafatem. Setkání izraelsko-palestinských bezpečnostních týmů se podle palestinských zdrojů zúčastnili také američtí zástupci. Izrael podle šéfa palestinských bezpečnostních sil na západním břehu Jordánu Radžúba Džibrila slíbil, že zmírní svá omezení v místech, kde palestinská samospráva přijme účinná opatření proti ozbrojeným radikálům. Izraelský ministr zahraničí Benjamin ben Eliezer schůzku odmítl komentovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jásir Arafat | Foto: ČTK/AP

Palestinská policie se v Gaze pokusila zadržet předního politického představitele Hamas Abdala Azíze Rantisího. Zabránilo jí v tom ale 300 až 400 demonstrantů, kteří podle agentury AFP varovně stříleli do vzduchu. Policie zřídila v ulicích sousedících s Rantisího domem v Gaze bezpečnostní kordony, řada ozbrojených demonstrantů ale přesto k budově pronikla.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme