Izraelsko-palestinská schůzka skončila neúspěšně

Izraelsko-palestinská schůzka, jejímž cílem byla příprava plánovaného stažení židovských osadníků z pásma Gazy a západního břehu Jordánu, skončila neúspěšně. Izraelský ministr obrany Šaul Mofaz a palestinský ministr vnitra Násir Júsif se nedohodli na časovém plánu a mechanismu stahování, ani na budoucnosti infrastruktury osad, které mají být evakuovány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty v Izraeli | Zdroj: ČTK

Stažení osmi tisíc izraelských osadníků z pásma Gazy by mělo začít v polovině srpna. Koordinace a přípravné práce mezi palestinskými a izraelskými úřady však byly pozastaveny v důsledku sebevražedného útoku, při kterém v Tel Avivu 12. července zemřelo pět osob a palestinský sebevrah.

Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová, která o plánu stahování Izraelců z palestinských území od čtvrtka do soboty jednala s představiteli obou stran, zdůraznila potřebu jejich úzké spolupráce. Ta je podle ní klíčem k tomu, aby dlouho očekávané stažení bylo úspěšné.

Vilém Janouš, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme