Izraelsko-palestinská schůzka skončila neúspěšně

Izraelsko-palestinská schůzka, jejímž cílem byla příprava plánovaného stažení židovských osadníků z pásma Gazy a západního břehu Jordánu, skončila neúspěšně. Izraelský ministr obrany Šaul Mofaz a palestinský ministr vnitra Násir Júsif se nedohodli na časovém plánu a mechanismu stahování, ani na budoucnosti infrastruktury osad, které mají být evakuovány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Stažení osmi tisíc izraelských osadníků z pásma Gazy by mělo začít v polovině srpna. Koordinace a přípravné práce mezi palestinskými a izraelskými úřady však byly pozastaveny v důsledku sebevražedného útoku, při kterém v Tel Avivu 12. července zemřelo pět osob a palestinský sebevrah.

Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová, která o plánu stahování Izraelců z palestinských území od čtvrtka do soboty jednala s představiteli obou stran, zdůraznila potřebu jejich úzké spolupráce. Ta je podle ní klíčem k tomu, aby dlouho očekávané stažení bylo úspěšné.

Vilém Janouš, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme