Jeden člověk zahynul při nehodě českého autobusu na Slovensku

Jeden mrtvý a šest zraněných. Taková je bilance noční havárie českého linkového autobusu nedaleko slovenského Ružomberoku. Oběťmi havárie jsou podle záchranářů Slováci, kteří cestovali pravidelným spojem z Prahy do Košic. Jde o již druhou tragickou nehodu na Slovensku v tomto týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda českého autobusu v SR | Foto: Policie SR

Autobus havaroval na hlavní silnici, která se klikatí podél Váhu, a která má mezi řidiči nejhorší pověst. Příčiny nehody policie zatím nezná. Těsně před nehodou ale hustě pršelo, autobus sjel z vozovky a převrátil se. Národnost oběti potvrdila operační důstojnice hasičů ze Žiliny Slavomíra Korduliaková: "Já mám od našich hasičů z Ružomberoku informaci, že je to Slovák."

"Všechny záchranné i vysvobozovací práce jsou již ukončené. Autobus už je v Ružomberoku, zranění jsou v nemocnicích," dodala Korduliaková. Autobus patřil dopravní společnosti ČSAD Kladno a byl to moderní typ Karosa Iris. Během upynulých čtyřiadveceti hodin je to už druhá tragická nehoda na Slovensku. Včera se nedaleko Hriňové na středním Slovensku zřítil do rokle autobus se dvaačtyřiceti lidmi. Čtyři lidé zemřeli a tři desítky byly zraněny.

Ľubomír Smatana, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme