Kancléřka Merkelová: Ochrana klimatu nesmí ohrozit hospodářství

Opatření na ochranu klimatu nesmějí uškodit německému hospodářství a ohrozit pracovní místa. S tímto cílem vyrazí do Bruselu na summit Evropské unie spolková kancléřka Angela Merkelová. Právě Merkelová přitom dlouhodobě patří k hlavním "tahounům" v boji na ochranu životního prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová

Angela Merkelová | Foto: Jiří Hošek

"Vrcholná schůzka EU nepřijme žádná usnesení o ochraně klimatu, která by ohrožovala pracovní místa nebo investice v Německu. O to se postarám," řekla kancléřka tvrdě na stránkách deníku Bild.

V praxi by to mohlo znamenat, že by průmyslové podniky nemusely od roku 2013 kupovat všechny povolenky k emisím oxidu uhličitého, jak to předpokládal návrh Evropské komise.

Avizovaný odklon Angely Merkelové od důsledného prosazování ochrany klimatu se v Německu setkal s kritikou, mimo jiné z úst ministra životního prostředí Sigmara Gabriela. I někdejší šéf programu OSN pro životní prostředí Klaus Töpfer si myslí, že ekologicky šetrná výroba je východiskem ze současné krize, nikoli její příčinou.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme