Za přínos v rozvoji spolupráce mezinárodních jednotek. Řehka převzal medaili polské armády

Generál Karel Řehka ve středu v polském Elblagu převzal stříbrnou medaili Ozbrojených sil Polské republiky. Řehka nyní v Elblagu působí jako zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod, pod kterou spadají alianční jednotky rychlé reakce předsunuté na území Polska a Pobaltí. Ve čtvrtek o tom informovala Vlastimila Cyprisová z tiskového oddělení generálního štábu.

Elblag (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Řehka, brigádní generál | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vyznamenání Řehkovi udělil polský ministr obrany za zásluhy a významný přínos v rozvoji spolupráce mezinárodních jednotek. Řehka ho převzal na slavnostním ceremoniálu při oslavách Dne ozbrojených sil Polska.

V Česku probíhá informační válka, jsme testovací laboratoří Ruska, přiznává brigádní generál Řehka

Číst článek

„Ocenění si velice vážím. Vnímám ho nejen jako osobní ohodnocení, ale jako poděkování všem vojáků a vojákyním, kteří odvádějí během zahraničních nasazení skvělou práci a podílejí se tak na budování dobrého jména naší armády i celé České republiky,“ uvedl Řehka.

Řehka vystudoval vojenské gymnázium v Opavě a Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Absolvoval například roční důstojnický kurz ve Velké Británii nebo prestižní kurz rangers v USA.

Zúčastnil se misí na Balkáně a v Afghánistánu. V české armádě působil u 601. skupiny speciálních sil generála Moravce, které od roku 2010 vedl. Od listopadu 2014 stál v čele Ředitelství speciálních sil ministerstva obrany. Letos v květnu převzal Cenu Arnošta Lustiga za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost.

Na velitelství v Elblagu slouží mezi téměř 300 lidmi z 16 států NATO několik českých vojáků. Velitelství koordinuje aktivity předsunutých jednotek v Polsku pod vedením USA, v Litvě pod vedením Německa, v Lotyšsku pod vedením Kanady a v Estonsku pod vedením Velké Británie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme