Stezky na japonské nejvyšší hoře Fudži zůstanou poprvé zavřené. Loni na vrchol vylezlo 236 tisíc lidí

Hlavní lezecká sezona na nejvyšší japonské hoře Fudži se ruší kvůli obavám z šíření koronaviru. Všechny stezky na vrchol zůstanou v létě uzavřeny, oznámily v pondělí podle agentury Reuters místní úřady.

Tokio Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší hora Japonska Fudži v lednu 2008

Nejvyšší hora Japonska Fudži v lednu 2008 | Foto: 名古屋太郎 | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Téměř symetrická aktivní sopka Fudži, která měří 3776 metrů, se nachází jihozápadně od Tokia a figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO. Většina návštěvníků ji zdolá v krátké letní lezecké sezoně, která připadá na červenec a srpen. Loni na posvátnou horu, jež je symbolem Japonska, vystoupilo podle japonského ministerstva životního prostředí 236 tisíc lidí.

Řecko otevřelo archeologické památky zavřené od března, jejich návštěvníci nemusí nosit roušky

Číst článek

Prefektura Šizuoka, která spravuje tři ze čtyř stezek vedoucích na vrchol, v pondělí oznámila, že letos v létě nedokáže zajistit bezpečnost horolezců a turistů, protože v oblasti nebudou kvůli koronavirové krizi fungovat horské chaty a střediska první pomoci. Sousední prefektura Jamanaši, která spravuje čtvrtou stezku, se podobně vyjádřila již dříve.

„Stezky se otvírají každé léto, ale v tomto roce je ponecháme od 10. července do 10. srpna uzavřené,“ prohlásil představitel prefektury Jošinari Nušida. „Přijali jsme toto opatření s cílem zabránit šíření koronaviru,“ dodal. Podle něj je to poprvé v historii záznamů, co prefektura Šizuoka své stezky neotevře.

Japonsko, které má více než 125 milionů obyvatel, od začátku epidemie eviduje kolem 16 tisíc případů nákazy koronavirem a zhruba 750 úmrtí pacientů s nemocí covid-19. V posledních dnech počet nových případů nákazy klesá.

Ve čtvrtek japonské úřady zrušily stav nouze v celé zemi s výjimkou osmi prefektur. V platnosti zůstávají opatření zavedená kvůli šíření koronaviru například v metropoli Tokiu či ve městech Ósaka a Kjóto.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme