Lavrov mířil na jednání o letecké bezpečnosti, narušil přitom vzdušný prostor Estonska

Letadlo s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na palubě narušilo estonský vzdušný prostor. Šéf diplomacie přitom mířil do Finska jednat o letecké bezpečnosti v regionu.

Moskva/Tallinn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Lavrov na konferenci v Mnichově | Zdroj: Reuters

Iljušin ruské vládní letky se při letu do Helsinek odchýlil nad Baltským mořem z plánovaného kurzu a přeletěl kolem estonského ostrova Vaindloo.

Letoun při průletu nenavázal radiové spojení a Estoncům neposkytl ani letový plán. Ministr Lavrov přitom podle poradkyně estonského premiéra Kadri Peeterseové letěl do Finska jednat mimo jiné i o letecké bezpečnosti v regionu. Moskva jakékoliv pochybení odmítá.

Pro Estonsko se letos jedná o první narušení vzdušného prostoru. V uplynulých letech se odehrála řada případů, kdy prostor narušila ruská vojenská letadla, která nejčastěji mířila do ruské enklávy v Kaliningradu.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme