Letecké neštěstí poblíž Lucemburku

Nedaleko mezinárodního letiště v Lucemburku se zřítil letoun společnosti Luxair s 22 lidmi na palubě. Nejméně 17 jich zahynulo. Letoun typu Fokker 50 letěl na lince z Berlína do Lucemburku. Mluvčí lucemburské vlády tvrdí, že k nehodě došlo v husté mlze asi 5 kilometrů od cíle cesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foker 50 | Foto: airBaltic Corporation

Na palubě dvoumotorového letadla bylo 22 osob - 19 cestujících a tříčlenná posádka. Většina z pasažérů byla tvořena německými byznysmany. Pět přeživších je ve velmi vážném stavu.

Belgické ministerstvo obrany vyslalo ihned po oznámení neštěstí tři vojenské vrtulníky a uvedlo do pohotovosti vojenskou nemocnici na hranicích s Lucemburskem, která se nachází asi 20 km od místa katastrofy. Letoun byl podle podle aerolinií starý 10 let a jeho technický stav byl vynikající.

Příčiny nehody nejsou zatím jasné; v místě neštěstí Niederanven, které leží asi pět kilometrů od lucemburského mezinárodního letiště, ale panuje velmi hustá mlha. Poslední kontakt s letadlem měli pracovníci řízení letového provozu kolem 10:15 středoevropského času, krátce na to se stroj zřítil.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme