Letecké neštěstí poblíž Lucemburku

Nedaleko mezinárodního letiště v Lucemburku se zřítil letoun společnosti Luxair s 22 lidmi na palubě. Nejméně 17 jich zahynulo. Letoun typu Fokker 50 letěl na lince z Berlína do Lucemburku. Mluvčí lucemburské vlády tvrdí, že k nehodě došlo v husté mlze asi 5 kilometrů od cíle cesty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Foker 50 | Foto: airBaltic Corporation

Na palubě dvoumotorového letadla bylo 22 osob - 19 cestujících a tříčlenná posádka. Většina z pasažérů byla tvořena německými byznysmany. Pět přeživších je ve velmi vážném stavu.

Belgické ministerstvo obrany vyslalo ihned po oznámení neštěstí tři vojenské vrtulníky a uvedlo do pohotovosti vojenskou nemocnici na hranicích s Lucemburskem, která se nachází asi 20 km od místa katastrofy. Letoun byl podle podle aerolinií starý 10 let a jeho technický stav byl vynikající.

Příčiny nehody nejsou zatím jasné; v místě neštěstí Niederanven, které leží asi pět kilometrů od lucemburského mezinárodního letiště, ale panuje velmi hustá mlha. Poslední kontakt s letadlem měli pracovníci řízení letového provozu kolem 10:15 středoevropského času, krátce na to se stroj zřítil.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme