Londýn: Evropa musí reagovat na požadavky občanů

Zemětřesení pro Evropu a je ústava unie mrtvá litera? To jsou dvě odezvy v britských médiích na výsledek francouzského referenda. Kladou si také otázku, jakým směrem se teď má integrace Evropy ubírat?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Ben

Big Ben | Foto: europa.eu.int

Britský ministr zahraničí Jack Straw v Londýně prohlásil, že zamítnutí ústavy evropské unie francouzskými voliči vyvolává závažné otázky pro všechny o budoucím zaměření Evropy, a o schopnosti Evropy reagovat na výzvy a na požadavky občanů.

Mluvčí konzervativní opozice pro zahraničně politické otázky Liam Fox řekl, že je na čase, aby vláda vyhlásila ústavní smlouvu za mrtvou literu, zatímco podle mluvčího liberálních demokratů Nicka Clegga výsledek francouzského referenda uvrhl evropskou unii do bezprecedentní nejistoty.

Podle zpravodaje nezávislé televize ITN lze očekávat negativní výsledky referenda také tento týden v Holandsku, později v Dánsku a také v Polsku.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme