Maďarsko odmítá zahraniční kritiku některých svých zákonů

Maďarský ministr zahraničí reaguje na kritiku Evropské unie směřovanou do Budapešti. János Martonyi napsal kolegům ze sedmadvacítky dopis, ve kterém postoje Maďarska vysvětluje. Evropským státníkům se nelíbí nové maďarské zákony, které omezují demokratické instituce. Podle ministra Martonyho je ale jejich kritika pouze důsledkem neznalosti situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova maďarského parlamentu v Budapešti | Zdroj: Reuters

Sérii kritiky začala americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová ještě ke konci roku 2011, stejně tak šéf Evropské komise Barroso. V těchto dnech pokračovali ministři členských zemí Unie, žádající od Bruselu seriózní kroky proti Maďarsku.

János Martonyi odmítá zpochybňování demokratického zaměření maďarské vlády. Podle něj jsou kritiky založené na neznalosti situace v Maďarsku a konkrétních kroků Orbánova kabinetu.

Pokud by se však ukázaly výčitky kolem médií, církví, či zákona o národní bance podložené, Maďarsko je ochotno o nich diskutovat a jednat.

Martonyiho dopis lze označit za snahu otupit ostří kritických hlasů.

Gregor Martin Papucsek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme