Manželka vyzvala Karadžiče, aby se vzdal

Manželka bývalého politického předáka bosenských Srbů Radovana Karadžiče vyzvala svého muže, aby se vzdal Tribunálu pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii. Ve výzvě vysílané bosenskosrbskou televizí prosila Liljana Karadžičová manžela, aby to udělal kvůli rodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Karadžič | Foto: ICTY

Ljiljana Karadžičová v minulých letech svého ukrývajícího se chotě podporovala. "Naše rodina je pod trvalým tlakem ze všech stran. Je ohrožen náš život a naše existence," řekla nyní.

Radovan Karadžič a vrchní velitel bosenskosrbské armády generál Ratko Mladič jsou na prvních místech seznamu zločinců stíhaných Mezinárodním haagským tribunálem pro bývalou Jugoslávii.

Je obžalován z genocidy a z válečných zločinů, včetně masakru ve Srebrenici v roce 1995, při němž bylo povražděno na 8000 muslimských mužů a chlapců. Má se za to, že Karadžičovi přívrženci v Bosně a v Srbsku mu pomáhají unikat zatčení a zůstat na svobodě v Srby kontrolované části Bosny.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme