Manželka vyzvala Karadžiče, aby se vzdal

Manželka bývalého politického předáka bosenských Srbů Radovana Karadžiče vyzvala svého muže, aby se vzdal Tribunálu pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii. Ve výzvě vysílané bosenskosrbskou televizí prosila Liljana Karadžičová manžela, aby to udělal kvůli rodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Karadžič | Foto: ICTY

Ljiljana Karadžičová v minulých letech svého ukrývajícího se chotě podporovala. "Naše rodina je pod trvalým tlakem ze všech stran. Je ohrožen náš život a naše existence," řekla nyní.

Radovan Karadžič a vrchní velitel bosenskosrbské armády generál Ratko Mladič jsou na prvních místech seznamu zločinců stíhaných Mezinárodním haagským tribunálem pro bývalou Jugoslávii.

Je obžalován z genocidy a z válečných zločinů, včetně masakru ve Srebrenici v roce 1995, při němž bylo povražděno na 8000 muslimských mužů a chlapců. Má se za to, že Karadžičovi přívrženci v Bosně a v Srbsku mu pomáhají unikat zatčení a zůstat na svobodě v Srby kontrolované části Bosny.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme