Miloševič nesmí opustit Srbsko přes Bosnu

Vojenské mezinárodní stabilizační síly v Bosně SFOR jsou připraveny zatknout bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče, jestliže by se pokusil opustit Srbsko přes Bosnu. Ve dnešním vydání místního listu Oslobodjenje na to poukázal americký velitel SFOR generál Michael Dodson. Generál zároveň uvedl, že podle dostupných informací ale zatím Miloševič hodlá v Srbsku setrvat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exprezident je u haagského mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii obviněn z válečných zločinů proti etnickým Albáncům v jihosrbské provincii Kosovu. Miloševič byl zbaven moci po masových protestech v JSR, které následovaly po zářijových volbách. Nový prezident Vojislav Koštunica opakovaně uváděl, že nevydá Miloševiče soudu v Haagu, který považuje za politický orgán. Západní činitelé zatím ohledně Miloševiče příliš nenaléhají na Koštunicu s tím, že potřebuje čas na prosazení demokratických reforem v JSR.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme