Muž vyvlečený z letadla United Airlines je stále v nemocnici. Aerolinky kritizuje i mluvčí Spicer

Incident s vyvedeným pasažérem na palubě letadla americké společnosti United Airlines nejspíš bude mít dohru. Ochrankou vyvlečený lékař David Dao je stále hospitalizován v nemocnici. Aerolinky zatím čelí silné kritice, zásah označil za problematický i mluvčí Bílého domu Sean Spicer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Chicagu protestují proti násilnému vyvlečení Davida Dao z paluby letadla United Airlines. | Zdroj: Reuters

Společnost donutila několik pasažérů opustit letadlo, protože potřebovala místo pro své zaměstnance. Některé letecké společnosti totiž běžně prodávají víc letenek, než je reálně k dispozici, a letadlo bylo plné.

Doktor David Dao z Kentucky je po incidentu, kdy ho z paluby násilím vyvlekla ochranka, stále v nemocnici v Chicagu. Oznámil to jeho právník. Bližší informace o jeho zdravotním stavu ale nejsou k dispozici. Aerolinky nabídly několika náhodně vybraným pasažérům odškodnění a letenku na další spoj. Dao ale odmítl vystoupit a tvrdil, že musí být druhý den u svého pacienta. Posádka proto zavolala ochranku.

Na autentickém videu je vidět, jak s pasažérem zápasí a táhnou ho uličkou ven. Dao pak měl na obličeji viditelné stopy od krve. Zásah označil za problematický i mluvčí Bílého Domu Sean Spicer. Šéf United Airlines Oscar Munoz se za incident už omluvil a řekl, že firma pracuje na tom, aby se nic podobného už neopakovalo.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme