Na extremistické akce se přichystalo i Německo
Oslavy 1. května probíhaly bouřlivě v mnoha evropských metropolích. V centru Londýna se sešlo několik tisíc lidí na demonstraci proti kapitalismu. Při drobnějších incidentech s policií bylo asi 20 osob zatčeno. Velké protesty se konaly i v Berlíně.
Pochodu, který byl narozdíl od demonstrace ultralevice ve čtvrti Kreuzberg povolen se zúčastnilo na tisíc lidí, kteří čelili nadávkám protidemonstrantů. V Kreuzbergu i letos létají kameny a zápalné lahve. Policie musela použít vodní děla a slzný plyn. Zatímco ve Frankfurtu nad Mohanem došlo k výtržnostem během demonstrace neonacistické NPD, v berlínské čtvrti Kreuzberg, kde byl pochod levičáků zakázán, využili násilníci lidovou slavnost a vyprovokovali potyčky s policií. Ta má v pohotovosti 9 tisíc lidí, což je nejvíce v historii "revolučních prvních májů" v Německu.
K prvním výtržnostem, které se vyžádaly lehce zraněné a 4 desítky zatčených, došlo už v noci v Hamburku a v Berlíně, kdy demonstranté demolovali auta a házeli po policistech lahve a kameny.
Prvomájových shromáždění v celém Rusku se podle odhadů zúčastnilo více než třičtvrtě miliónu lidí.V moskvě už byly tradičně nejmasovější tři mítinky. Levicové strany Ruska odbory a radikálové organizovaly dnes v ruské metropoli největší akce k 1. máji, který tu už nazývají svátkem jara a práce. Za nádherného počasí se plnily ulice, náměstí i parky. V centru Moskvy se sešly levicově orientovaní obyvatelé. Lídr komunistů Genadij Zjuganov hovořil o tom, že lidé pomalu prohlížejí a chápou, co je za politikou vlády, a tvrdil, že slábne moc podnikatelských bossů a oligarchů. Skalní přívrženci Marxe a Lenina s portréty svých idolů hovořili u pomníku Karla Marxe před Velkým divadlem o krizi společnosti.