Na indických ostrovech další zemětřesení

Indické Andamany a Nikobary zasáhlo další zemětřesení, tentokrát o síle 5,6 stupně Richterovy škály. Souostroví trpí opakovanými následnými otřesy půdy od loňského prosince, kdy mohutné zemětřesení v Indickém oceánu vyvolalo smrtící vlny cunami. Přírodní katastrofa si v jihovýchodní Asii vyžádala na 280 tisíc mrtvých nebo nezvěstných. Dnešní otřesy byly citelné v Bengálském zálivu a jejich epicentrum bylo zhruba třista kilometrů severně od Banda Acehu, metropole indonéské provincie Aceh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení | Foto: Jan Rosenauer

A právě v Indonésie je zemí nejhůře postiženou touto přírodní katastrofou. V zemi prý už podle tamních úřadů bylo pohřbeno přes 100 tisíc obětí. Většina mrtvých těl skončila v masových hrobech. Téměř 130 lidí se stále pohřešuje a denně je na severu ostrova Sumatra v troskách či blátě nacházena více než tisícovka nových mrtvol. Záchranáři tvrdí, že jejich hledání potrvá ještě řadu týdnů.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme