Na polských dálnicích se bude moci jezdit rychleji

Řidiči v Polsku budou jezdit na dálnicích rychleji. Ze silnic také zmizí takzvané falešné radary. Policie bude navíc při překročení rychlosti vůči řidičům tolerantnější. Na polských silnicích přitom umírá nejvíce osob v rámci Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálniční most | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Rychlostní limit na polských dálnicích se zvyšuje na 140 kilometrů za hodinu. Na silnicích, které mají v jednom směru dva jízdní pruhy, se bude moci jezdit až sto dvacet.

Policie bude také o něco shovívavější k řidičům, kteří povolenou rychlost překročí. Tolerance se nově zvyšuje na deset kilometrů za hodinu.

Z polských silnic také zmizí falešné radary, které jsou jen atrapou bez měřícího zařízení. Nově musí být radary označené a dobře viditelné.

Polsko zavádí nové změny i přesto, že polské silnice patří k nejnebezpečnějším v celé Evropě. Jenom vloni na nich zemřelo čtyři a půl tisíce osob. Většinou kvůli neukázněnosti řidičů. Za řadu nehod může také špatný stav polských silnic.

Petr Vavrouška, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme