Na Rujáně je chladno a fouká, přesto je tam každé léto plno. Jezdí hlavně Němci

Kdo má rád slunce a teplé moře, vyrazí na dovolenou pravděpodobně na jih. Ovšem v tomto extrémně horkém létě jsou vyhledávanou destinací také pláže Baltského moře. A to přesto, nebo možná právě proto, že je tam voda chladnější a hodně tam fouká. Na Rujánu se ale v srpnu bez včasné rezervace nelze dostat. Ostrov je zaplněný turisty téměř do posledního místa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jižní pobřeží Göhrenu na Rujáně | Foto: Pavel Polák

Velkou předností Baltského moře jsou jeho široké, písčité pláže, které jsou v létě plné, stejně jako hotely a penziony.

„Od konce července do začátku září je všechno na ostrově zaplněné až pod střechu. Vůbec se nevyplatí čekat na last minute nebo přijet na Rujánu a hledat ubytování až na místě. Je nutné ho rezervovat s velkým předstihem,“ říká Horst-Dieter Brandes.

Přehrát

00:00 / 00:00

Baltské moře je chladné a na pobřeží fouká, přesto tam každoročně míří tisíce turistů. Německý ostrov Rujána je v srpnu beznadějně obsazený

V Sellinu na Rujáně má penzion už více než 20 let, a tak dobře ví, co sem turisty nejvíce táhne.

„Nejezdí sem jenom kvůli koupání v moři. Rujána je navíc různorodá, je tu spousta krásných zátok, lesů a také cyklostezek. Ostrov toho nabízí hodně,“ dodává.

Karin jezdí na dovolenou jenom na Balt. Nejvíce ji sem láká moře, ale také příroda. Chodí ráda na výlety a turistických stezek je po okolí spousta. A že se tady počasí rychle mění, jí vůbec nevadí. Poslední dny prý bylo pěkné vedro.

Na Rujánu jezdí hlavně Němci, zahraničních poznávacích značek tu moc vidět není.

„Po převratu začali Rujánu objevovat západní Němci a jezdí sem stále. Východní Němci chtěli objevovat svět a destinace, do kterých předtím jezdit nesměli, ale v poslední době začínají jezdit na dovolenou opět k Baltu,“ vysvětluje Berit Waschowová z lázeňské správy obce Göhren.

Kdo chce vyrazit k Baltu na dovolenou, měl by si nejen s předstihem zarezervovat ubytování, ale měl by si také přibalit teplejší oblečení - hodí se zejména větrovka - a trochu se před dovolenou otužovat. Voda má aktuálně 20 stupňů.

Pavel Polák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme