Na Slovensku pozastavena platnost zákona o majetkovém přiznání

Slováci už nemusejí podávat kontroverzní majetková přiznání. Rozhodl o tom Ústavní soud SR, který pozastavil platnost zákona. Podle soudu totiž stát porušoval právo občanů na soukromí. Pokračuje zpravodajka Radiožurnálu v Bratislavě Renata Havranová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislavský hrad | Foto: Magistrát Bratislavy

"Ústavní soud dále zákonu vyčítá, že některé paragrafy vedou k neoprávněnému shromažďování údajů. Zákon byl všeobecně kritizován a SDL jím odůvadňovala odvolání ministryně financí. Majetková přiznání musela podat všichni občané včetně dětí. Zahrnout do něj na příklad museli i oděvy, včetně spodního prádla, pokud jejich cena převýšila pět tisíc korun" uvedla Renata Havranová.

Zpravodajka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu dále řekla:" Zákon také umožňoval finančním´úředníkům kontroly majetku přímo v bytech, bez jakéhokoliv omezení. Proti tomu ostře vystoupila řada ekonomů a poslanců parlamentu. Ti také byli iniciátory podání podnětu k ústavnímu soudu. O dalším postupu rozhodne kabinet v pondělí".

Přehrát

00:00 / 00:00

R.Havranová: Daňová přiznání

Renata Havranová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme