NATO pokračuje ve sběru zbraní albánských rebelů

Severoatlantická aliance je spokojená s prvním dnem operace Hlavní sklizeň v Makedonii. Včera se podařilo vybrat více než 400 kusů zbraní od albánských povstalců. Aliance pokračuje v dobrovolném odzbrojování i dnes. Do konce týdne chce shromáždit více než třetinu z domluveného počtu 3300 kusů zbraní. Takový je požadavek makedonské vlády, aby mohl parlament začít projednávat ústavní změny, které přinesou větší práva albánské menšině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v Makedonii Petr Vavrouška informuje, že albánští povstalci z vesnic v okolí města Kumanovo přinesli do sběrného tábora velmi ostře střeženého vojáky aliance kromě 300 samopalů také 20minometů a velké množství munice. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl mluvčí operace, byly všechny zbraně funkční. Nyní budou převezeny do centrální Makedonie a poté do Řecka, kde budou zničeny. Vyjádřil uspokojení nad průběhem včerejšího dne i přesvědčení, že Hlavní sklizeň bude úspěšná i dnes.

Albánští povstalci včera propustili sedm makedonských mužů a předali je představitelům Mezinárodního výboru Červeného kříže. Počet lidí, kterým Národní osvobozenecká armáda dala v uplynulých dvou dnech svobodu, se tak zvýšil na 15. Několik lidí ale stále zůstává v zajetí albánských povstalců.

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme