Navalnyj odmítá zůstat v domácím vězení, přestřihl si bezpečnostní náramek

Ruský opoziční lídr a bloger Alexej Navalnyj odmítá respektovat rozhodnutí moskevského soudu, který mu uložil domácí vězení. Navalnyj je podle Kremlu zodpovědný za finanční podvody hned u dvou velkých společností. V domácím vězení je už od loňského února. Teď si ale přestřihl bezpečnostní náramek a chce na svobodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

38letý kritik ruského prezidenta Alexej Navalnyj dostal za údajnou zpronevěru 27 milionů rublů 3,5letý podmíněný trest

38letý kritik ruského prezidenta Alexej Navalnyj dostal za údajnou zpronevěru 27 milionů rublů 3,5letý podmíněný trest | Foto: Pavel Golovkin | Zdroj: ČTK

Alexej Navalnyj tvrdí, že moskevský soud nejedná v souladu se zákonem. Vysvětlil to pro ruskou rozhlasovou stanici Echo Moskvy.

Prohlásil, že v domácím vězení může být člověk pouze během vyšetřování nebo v průběhu soudního procesu, ale ne ve chvíli, kdy soud vynesl rozsudek.

Ruský bloger prý nechce nikam odcestovat, jde mu o to, aby se mohl volně pohybovat po Moskvě. Navalnyj by měl zůstat v domácím vězení tři a půl roku.

Ruský opoziční politik je jedním z největších odpůrců režimu prezidenta Vladimira Putina. Před rokem kandidoval na moskevského starostu, získal 27 procent hlasů, což je na opozičního politika poměrně vysoké číslo.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme