Nejméně 48 mrtvých v Bagdádu. Jde o třetí sebevraždený útok za tři dny

Přinejmenším 48 lidí ve čtvrtek zahynulo a desítky dalších utrpěly zranění při výbuchu auta naloženého trhavinami v jižní části irácké metropole Bagdádu. S odvoláním na zdravotníky o tom informovala agentura Reuters. K atentátu se podle televize Al-Arabíja přihlásila organizace Islámský stát (IS). Letos jde o nejtragičtější útok v iráckém hlavním městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch na zeleninovém trhu v Bagdádu si vyžádal nejméně třináct životů a padesát raněných | Zdroj: Reuters

Automobil parkoval v ulici, ve které obchodníci prodávají ojetá auta. Už ve středu zahynulo v irácké metropoli při sebevražedném atentátu 15 lidí a dalších 50 bylo zraněno. Auto s výbušninou odpálil atentátník v převážně šíitské čtvrti Sadr v Bagdádu. Také tam útok cílil na obchodníky s ojetými vozy.

Už v úterý zahynuly při výbuchu auta naloženého trhavinami čtyři osoby. Čtvrteční útok je tak již třetí během tří dní.

Atentátník v Pákistánu zaútočil na věřící ve svatyni, nejméně 25 mrtvých

Číst článek

Ani k čtvrtečnímu, ani k předchozím atentátům se nikdo nepřihlásil. Obyvatelé iráckého hlavního města a jeho okolí jsou ale často svědky útoků páchaných příslušníky radikální sunnitské organizace Islámský stát (IS), která ovládá oblasti na severu Iráku a na severu a východě sousední Sýrie. Za své cíle si radikálové vybírají především příslušníky šíitské větve islámu.

Jedním z nejhorších útoků v Iráku za poslední roky se loni v listopadu stal sebevražedný atentát na šíity, kteří se vraceli z oslav svátku arbaín z jihoirácké Karbaly. U města Hilla, které leží asi 100 kilometrů jižně od Bagdádu, zemřelo při explozi auta s výbušninou u benzinové stanice asi 120 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme