Německá policie musela opět přenášet protiatomové aktivisty

Už přes 85 hodin trvá putování 11 kontejnerů Castor s vyhořelým jaderným palivem. Protiatomoví aktivisté se utábořili na silnici vedoucí do severoněmeckém Gorlebenu. Poté, co neuposlechli výzvu k rozpuštění blokády, přistoupila policie opět k odnášení demonstrantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci jaderné energie se u Dalle připoutali k rouře uložené pod železniční kolejnicí. | Foto: ČTK

Jako hru kočky s myší popisují sami němečtí policisté letošní zásah. Poté co vynesou demonstranty na pole, mnozí se opět vrátí. Přes 3 tisíce protiatomových aktivistů trávilo noc na silnici v termopytlích, jelikož teploty klesly k nule.

Odpůrci atomu se radují, že už nyní transport s vyhořelým radioaktivním palivem putuje nejdéle v historii a zatím není jisté, kdy se dá opět do pohybu.

Masivní a velmi dobře zorganizovaný protest vyvolává v Německu opět otázku, jak dál s jadernou energetikou. Prodloužení životnosti jaderných reaktorů znamená o 4400 tun radioaktivního odpadu navíc, který už není kam ukládat.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme