Německo bojuje s pitím alkoholu mladistvých

Německá metropole Berlín řeší problém s popíjením alkoholu dětmi a nezletilými. V období Vánoc a na Silvestra by tento fenomén mohl podle expertů být ještě patrnější. Jen minulý týden upadli tři mladiství dokonce do hlubokého bezvědomí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

láhve s alkoholem | Foto: Photo.net

Všechny tři teenagery, z nichž jednomu lékaři naměřili v krvi čtyři promile alkoholu, se podařilo zachránit. Jen od dubna eviduje berlínská policie 400 případů, kdy musely být děti nebo mladiství kvůli nadměrné konzumaci alkoholu dopraveni do nemocnice. V němčině se už dokonce vžil pojem "komatrinken" pro konzumaci alkoholu až do bezvědomí.

Chození za školu spojené s pitím se zvlášť ve východoberlínských čtvrtích Marzahn a Hellersdorf stalo populárním "sportem". Podle policie si mladiství obstarávají alkohol nejčastěji v kioscích nebo na čerpacích stanicích. Jen ve zlomku případů se ale konkrétní prodejce podařilo identifikovat a usvědčit, protože teenageři své "zdroje" tají.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme