Německo se zříká jaderné energetiky

Zástupci spolkové vlády a energetického průmyslu podepsali dohodu o ukončení jaderné energetiky v zemi. Podle smlouvy bude všech devatenáct jaderných elektráren uzavřeno do roku 2021.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty Greenpeace, oslavná slova spolkového kancléře i kritika konzervativní a liberální opozice, to vše doprovázelo podpis historického dokumentu, který, jak Gerhard Schröder, uzavírá další klíčový reformní projekt rudo-zelené vládní koalice a otevírá perspektivu ekologičtějšímu zajiš´tování výroby elektřiny. Podle dohody o vystoupení z jaderného programu smějí německé jaderné elektrárny vyrobit do odstavení 2600 miliard kiloWatthodin proudu. Žádná z elektráren by neměla překročit 32 let od zahájení provozu. Poslední reaktor má být odpojen v roce 2021. Jako první bude odstavena elektrárna Stade za dva roky.

Opoziční konzervativní CDU podrobila dohodu zdrcující kritice jako ideologicky motivované rozhodnutí a v případě volebního vítězství ji určitě zruší.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme