Německo se zříká jaderné energetiky

Zástupci spolkové vlády a energetického průmyslu podepsali dohodu o ukončení jaderné energetiky v zemi. Podle smlouvy bude všech devatenáct jaderných elektráren uzavřeno do roku 2021.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty Greenpeace, oslavná slova spolkového kancléře i kritika konzervativní a liberální opozice, to vše doprovázelo podpis historického dokumentu, který, jak Gerhard Schröder, uzavírá další klíčový reformní projekt rudo-zelené vládní koalice a otevírá perspektivu ekologičtějšímu zajiš´tování výroby elektřiny. Podle dohody o vystoupení z jaderného programu smějí německé jaderné elektrárny vyrobit do odstavení 2600 miliard kiloWatthodin proudu. Žádná z elektráren by neměla překročit 32 let od zahájení provozu. Poslední reaktor má být odpojen v roce 2021. Jako první bude odstavena elektrárna Stade za dva roky.

Opoziční konzervativní CDU podrobila dohodu zdrcující kritice jako ideologicky motivované rozhodnutí a v případě volebního vítězství ji určitě zruší.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme