Německo zasáhla vichřice - problémy se přesouvají do Čech

Severní část Spolkové republiky Německo v noci na dnešek postihla sněhová kalamita. Jak informuje naše zpravodajka Zita Senková, návrat zimy se postaral o chaos a četné dopravní nehody. První problémy způsobuje silný vítr i na území České republiky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhové vánice zasáhly oblast od Hamburgu po Šlesvicko-Holštýnsko, kde od rána napadlo 18 cm sněhu, severozápad Dolního Saska a Meklenbursko-Přední Pomořansko. Silniční a železniční doprava je ochromena. Prudký vítr vytváří sněhové jazyky a řada komunikací se proměnila v kluziště. V uplynulých hodinách policie zaznamenala na dvě stě dopravních nehod, které se naštěstí obešly bez vážnějších zranění.

Školou povinné děti z postižené oblasti musely kvůli sněhové kalamitě zůstat doma. Úřady se obávají energetického kolapsu. Elektrické vedení totiž zavalily masy sněhu. Na severoněmeckém pobřeží očekávají meteorologové orkán.

Prudký vítr se přesouvá na naše území. Silný vítr způsobuje v Karlovarském kraji výpadky proudu. Podle mluvčího Západočeské energetiky Miroslava Kučery způsobil výpadek elekřiny celého kraje pád stromu na vedení. Padající stromy způsobily v kraji ještě dalších pět poruch - v Jindřichovicích a Aši na Chebsku, v Ostrově a Karlových Varech a v Novém Sedle na Sokolovsku. Větší komplikace zatím silný vítr nezpůsobil silničářům. Přestože nárazově místy hustě chumelí, sníh zatím žádné problémy nepůsobí. Problémy způsobené případnou vichřicí silničáři očekávají spíše až v noci.

V podvečer vichřice zasáhla i Plzeňsko.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme