Neopatrnému myslivci vypadl v tramvaji střelný prach, při explozi se zranilo 9 lidí

Výbuch střelného prachu zranil v tramvaji ve východoukrajinském Dněpropetrovsku devět lidí. Střelný prach převážel myslivec, jemuž při náhlém brzdění tramvaje balíky s prachem vypadly na zem a od horké podlahy se vznítily. Zpráva ve městě vyvolala poplach, zpočátku se totiž spekulovalo o útoku nastraženou výbušninou nebo zápalnou lahví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při výbuchu v tramvaji v ukrajinském Dněpropetrovsku bylo zraněno devět lidí | Zdroj: Reuters

Podle svědků muž po nástupu do přeplněné tramvaje balíky se střelným prachem otevřel a začal je kontrolovat. Při brzdění tramvaje mu však vypadly z ruky a začaly hořet.

Řidič tramvaje rychle otevřel všechny dveře a pustil vystrašené cestující ven. Při nehodě se popálilo devět lidí, kteří byli převezeni do nemocnice.

První zprávy dávaly dnešní výbuch do souvislosti s dubnovým útokem na tramvaj, ke kterému došlo též v Dněpropetrovsku. Série čtyř pumových útoků tehdy zranila přes 30 lidí. Z činu jsou podezřelí čtyři lidé. Útok podle vyšetřovatelů souvisel se spory místních mafií.


Při výbuchu střelného prachu v tramvaji v ukrajinském Dněpropetrovsku bylo zraněno 9 lidí

ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme