Novinářka vězněná kvůli vyzrazení totožnosti agentky CIA bude vypovídat

Zpravodajka listu New York Times Judith Millerová je na svobodě. Millerová byla uvězněná v červenci poté, co odmítla prozradit zdroj svých informací v kauze nezákonně zveřejněné totožnosti agentky CIA. Teď slíbila, že bude vypovídat před velkou porotou vyšetřující její případ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Soudní síň

Millerová údajně svolila podat svědectví poté, co se rozhodl vypovídat i šéf kanceláře viceprezidenta Cheneyho Lewis Libby. Spolu se svým kolegou z amerického týdeníku Time Matthewem Cooperem je Millerová vyšetřována v souvislosti s vyzrazením totožnosti agentky Valerie Plameové, manželky bývalého amerického velvyslance Josepha Wilsona.

Ten veřejně kritizoval Bushovu vládu za to, že nepravdivě informovala o někdejších snahách Saddámova režimu získat v Nigeru obohacený uran. Novinář Cooper se vězení vyhnul tím, že se rozhodl o svých zdrojích vypovídat.

Časopis Time uvedl, že Cooper za svůj zdroj označil nejbližšího poradce prezidenta George Bushe Karla Rovea. Doplnil, že člověkem, který mu totožnost agentky potvrdil, byl Libby. Také podle Wilsona mohl za vyzrazením jména jeho ženy stát Rove, který to ale odmítá.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme