OSN považuje útok Hizballáh na Izraelce za vážný incident

OSN považuje včerejší útok šíitského hnutí Hizballáh na izraelskou vojenskou kolonu na izraelsko-libanonské hranici za vážný incident, který by mohl rozpoutat novou vlnu násilí v této oblasti. Prohlásil to zástupce generálního tajemníka OSN v Libanonu Rolf Knuttson. Libanon má podle něj neprodleně uznat stažení izraelských jednotek z Libanonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hizballáh, který bojoval proti izraelské okupaci jižního Libanonu, včera odpálil nálož u izraelské vojenské kolony. Nikdo přitom nebyl raněn. Incident se stal v Šibáa na úpatí Golanských výšin, který Izrael obsadil za války 1967.

Izraelský premiér Ehud Barak dříve prohlásil, že bude-li Hizballáh rozdmýchávat konflikty na hranici, zaplatí za to Libanon a Sýrie vysokou cenu. Náměstek izraelského ministerstva obrany Efraim Sneh po útoku prohlásil, že Hizballáh se snaží stupňovat napětí na hranici, ale že Izrael „se nenechá vyprovokovat“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme