Letadla British Airways budou po deseti letech znovu létat do Pákistánu. Obnovu umožnil pokles terorismu

Britské aerolinky British Airways obnoví příští týden lety do Pákistánu a stanou se první západní leteckou společností, která začne létat do země. British Airways zastavily lety do Pákistánu po bombovém útoku na hotel Marriot v pákistánském hlavním městě v roce 2008. Vyplývá to ze čtvrtečního prohlášení společnosti.

Islámábád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecká společnost British Airways obnoví lety do Pákistánu. | Foto: Frank Augstein | Zdroj: AP

Společnost v prohlášení uvedla, že se bezpečnost v převážně muslimské zemi s 208 miliony obyvatel od přerušení letů zlepšila a útoky radikálů prudce klesly. To obnovilo zájem o Pákistán ze strany investorů i turistů.

První let by se měl uskutečnit v neděli 2. června. Z londýnského letiště Heathrow plánují British Airways létat třikrát týdně nejnovějším letadlem Boeing 787 Dreamliner.

Ztráta 450 miliard. Tolik loni EU stály stávky a nedostatek lidí pro řízení letového provozu

Číst článek

Přímé lety mezi Pákistánem a Británií nyní provozuje pouze ztrátová národní letecká společnost Pakistan International Airlines (PIA). Stárnoucí flotila letadel společnosti je však často zdrojem stížností cestujících.

Silnou pozici v Pákistánu mají aerolinky z Blízkého východu - Qatar Airways, Etihad Airways a Emirates. Pravidelně létají do země také turecké Turkish Airlines.

Islámábád spustil mezinárodní reklamní kampaň, jejímž cílem je oživit cestovní ruch. Na ten měla negativní dopad činnost radikálních islamistických skupin, které destabilizovaly zemi po teroristických útocích v USA v září 2001 a válce v Afghánistánu, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme