Pákistánci se prý při pátrání po dvou Češkách dál soustředí na okolí místa únosu

Už pátou noc strávily v zajetí únosců dvě české turistky, které minulý týden přepadli na západě Pákistánu neznámí ozbrojenci. Od té doby nejsou nové informace o jejich osudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češky unesené v Pákistánu | Foto: Profil podporovatelů unesených Češek na Facebooku

České úřady tvrdí, že o osudu dívek nemají žádné nové zprávy - což může být pravda, anebo také taktické zamlčování některých informací, jejichž zveřejnění by mohlo poškodit pátrání či vyjednávání s únosci.

V pákistánských médiích se nyní objevily dva nové dílčí údaje. Jeden z nich říká, že Pákistánci se dál soustředí na pátrání přímo v oblasti, kde k únosu došlo, tedy na hlavní silnici spojující íránskou hranici s pákistánskou Kvétou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ unesených Češek sleduje blízkovýchodní zpravodaj Břetislav Tureček

Tamní činitelé podle médií vycházejí z toho, že únosci drží ženy právě v této oblasti, a dokonce vyjadřují optimismus, že se je podaří objevit. Vylučují tak možnost, o které se zprvu hovořilo, že byly Češky odvlečeny do sousedního Afghánistánu.

Další informace se týká možné identity únosců. Zdroje z ministerstva vnitra tvrdí, že se jedná o stejné pachatele, kteří před dvěma lety unesli v Balúčistánu dvojici Švýcarů. Tehdy se však k únosu přihlásil pákistánský Tálibán a namísto peněz žádal propuštění islamistů vězněných na Západě. Švýcarům se pak podařilo ze zajetí uniknout.

Je možné, že Pákistánci zaměnili tento případ s únosem jednoho Francouze, ze kterého bylo nakonec podle všeho zaplacené výkupné.

Češky, kterým je kolem 25 let, přijely do Pákistánu ze sousedního Íránu jako turistky. Cílem jejich cesty byla Indie. Z místa únosu je skupina osmi až deseti ozbrojenců odvezla terénním automobilem. Únosci sebou vzali i policistu, jenž ženy doprovázel, později ho ale z auta vysadili a ponechali si jeho zbraň.

Břetislav Tureček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme