Papež vyzval věřící k otevřenosti a účasti na životě v měnícím se světě

Papež František varoval při mši ke svátku Letnic před uzavřeností církve. Vyzýval věřící, aby byli otevření a účastnili se života ve světě, který se stále mění. Jeho bohoslužbu na Svatopetrském náměstí sledovalo více než 200 tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papežovu bohoslužbu sledovalo více než 200 tisíc lidí | Zdroj: ČTK

„Něco nového nám vždy nahání trochu strach. Cítíme se totiž jistější, když máme všechno pod kontrolou. Když jsme ti jediní, kdo ovlivňuje a plánuje naše životy,“ řekl nejvyšší představitel římskokatolické církve.

„Máme odvahu kráčet po nových stezkách, které nám Bůh ukazuje, nebo odoláme a zůstaneme uzavření ve starých strukturách, které ztratily schopnost otevřít se něčemu novému? Je dobré si takové otázky denně klást,“ míní papež František.

Letnice patří v křesťanském kalendáři k nejvýznamnějším svátkům. Připomínají seslání Ducha svatého na Ježíšovy učedníky a apoštoly, které je inspirovalo k dalšímu šíření křesťanské víry.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme