Za cukrovou vatu za mříže. Žena ve Spojených státech strávila neprávem čtyři měsíce ve vazbě

Žena z amerického státu Georgia strávila kvůli cukrové vatě neoprávněně bezmála čtyři měsíce ve vazbě. Při silniční kontrole u ní totiž policisté našli zkrystalizovanou cukrovinu, která, podle policistů, vypadala jako metamfetamin. První test na drogy navíc ukázal chybný výsledek a kauce byla stanovena příliš vysoko.

Atlanta Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pervitin (ilustrační foto)

Pervitin (ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

Policisté Dashu Fincherovou zastavili 31. prosince 2016, protože se domnívali, že má zatmavenější skla u vozidla, než povoluje zákon. Ukázalo se, že zákon neporušila, ale při prohlídce si hlídka všimla sáčku s modrou hmotou.

V domnění, že se jedná o metamfetamin, provedla policie test na drogy. Jenže ten starší, částečně zplihlou cukrovinku označil za drogu, uvádí lokální televize WMAZ. Místo oslav nového roku tak žena putovala do vězení.

Kauce 22 milionů korun

Obvinili ji z obchodování s drogami a za držení více jak 28 gramů metamfetaminu. Soudce následně stanovil kauci na jeden milion dolarů, tedy v přepočtu více jak 22 milionů korun, což si nemohla dovolit zaplatit. Na více jak tři měsíce proto zůstala ve vězení.

Vyrobili stovky kilogramů pervitinu. Šest zadržených řídilo velkoobjemové laboratoře nejen v Česku

Číst článek

Omyl odhalil po několika měsících důkladnější laboratorní rozbor. Neprávem zadržovaná Američanka teď po policii požaduje odškodné. V žalobě navíc uvádí, že použitý test na drogy za sebou má řadu chybných výsledků. Reportéři atlantské stanice Fox 5 News například otestovali kyselinu listovou, kterou test také označil za drogu.

Dasha Fincherová v žalobě navíc upozornila, že 10. ledna 2017 porodila její snacha dvojčata. Ona, ač to plánovala, tomu nemohla být přítomná. Kromě toho si stěžuje ve vězení na špatnou lékařskou péči.

och, sch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme