Poborský oblékl kamerunský dres. Je patronem projektu na záchranu goril

Karel Poborský oblékl kamerunský dres. A hned ve svém prvním utkání si v pralesní oblasti této středoafrické země zahrál se členy dvou tamních týmů. Bývalý český reprezentant se totiž stal patronem Toulavého autobusu, projektu pražské zoo, jehož cílem je záchrana vzácných goril.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Poborský si zahrál fotbal za kamerunské týmy. Stal se totiž patronem projektu na záchranu vzácných goril

Karel Poborský si zahrál fotbal za kamerunské týmy. Stal se totiž patronem projektu na záchranu vzácných goril | Foto: Robert Mikoláš

Desítky fotbalistů se už nemohou dočkat a volají jedno jediné jméno - Karel Poborský. Však se také na zápas s velkou hvězdou, která do vesnice Somalomo přijíždí, dlouho připravovali.

Nakonec se dočkali a Poborský se přímo na kraji tropického pralesa vítá s novými spoluhráči. Nejprve bude hájit barvy zelených, tedy družstva veteránů, které má symbolický název 2:0.

Rád by pochopitelně svou ‚osmičku‘, a také ji dostává. Krátce na to se zúčastní poslední rozcvičky, pak ještě porada o taktice a rozestavení a dlouho očekávaný zápas může začít.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kamerunském fotbalovém utkání natáčel redaktor Robert Mikoláš

Od samého začátku se hra přelévá z jedné strany na druhou. Někteří Kamerunci mají kopačky, řada z nich ale jen sandále.

Na atraktivitě utkání to ale nic neubírá, stovky diváků ze Somalomo i jiných pralesních obcí podporují své oblíbence, prohánějící se po hřišti, které je na jedné straně travnaté a zčásti ho tvoří jen prašná rudá hlína.

V okamžiku, kdy padne první gól, všichni vykřiknou radostí. Jako první totiž skóruje právě Poborský.

„Vedeme, já myslím, že dobrý. Hrají naplno. Myslím si, že na tohle hřiště by spousta kluků ani nenastoupila. My jsme zatím spokojení,“ svěřuje se Karel Poborský po první půli a odbíhá na půlku soupeře.

Karel Poborský si zahrál fotbal za kamerunské týmy. Stal se totiž patronem projektu na záchranu vzácných goril | Foto: Robert Mikoláš

Druhý poločas totiž nastupuje pro změnu v dresu modrých Mladých hvězd. A opět je u největší šance a nakonec nahrává na vyrovnávací gól. A nerozhodně, tedy 2:2, také celé utkání končí.

„Musím říct klobouk dolů před těmi kluky a v těchto podmínkách, obutí a na takovém hřišti,“ vzdává hold kamerunským hráčům Karel Poborský. Pro místní fotbalisty pak je rozhodující právě jeho účast.

„Jsme rádi a jsme hrdí na to, že jsme si mohli zahrát s takovou hvězdou. S fotbalistou, kterého jsme vídali v televizi a slyšeli o něm v rádiu,“ neskrývá nadšení jeden z kamerunských hráčů.

Češi zachraňují gorily v Kamerunu. Odteď jim pomáhá i Toulavý autobus

Číst článek

A spokojeni jsou úplně všichni, Karel Poborský navíc svou přítomností pomáhá ochraně vzácných goril.

„Je to hrozně důležité, nikdy jsme tu neměli takovou mezinárodní superstar, i proto se na Poborského přišli podívat všichni místní představitelé a úředníci. A velkou podporu tím získá i projekt Toulavého autobusu, jehož je Poborský patronem,“ potvrzuje jeden z velitelů strážců blízké rezervace Dja.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme