Počet obětí AIDS v Číně prudce roste, vláda chce šíření nemoci zabránit

Počet úmrtí na AIDS v Číně se oproti loňskému roku zvýšil o 20 tisíc. Uvedla to čínská státní televize s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Celkem už tak v nejlidnatější zemi světa podlehlo této smrtelné chorobě více než 68 tisíc nakažených. Vláda v Pekingu chce proto zavést nová opatření včetně přísnější kontroly krevních produktů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AIDS si stále vybírá svoji daň... | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kabinet premiéra Wen Ťia-paa slibuje v předvečer Světového dne boje proti AIDS lepší prevenci i přísnější kontrolu s cílem zabránit dalšímu šíření této nemoci.

Budoucí matky tak mají mít nárok na bezplatné testy na HIV a AIDS. Mnohem větší důraz bude také kladen na bezpečnost při krevních transfúzích. Nejvíce lidí se totiž v Číně nakazilo právě tímto způsobem.

Největší skandál v této souvislosti vypukl na konci 90. let minulého století, kdy se v rámci státního programu odběru krve nakazily desetitisíce převážně chudých farmářů.

Vláda chce zlepšit i prevenci, zejména na středních a vysokých školách, úřady se mají více zaměřit i na rizikové skupiny, tedy prostitutky a drogově závislé.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme