Počet potvrzených obětí v Salvadoru opět stoupl

Počet obětí ničivého zemětřesení v Salvádoru stále stoupá. Podle posledních zpráv si přírodní katastrofa vyžádala asi 500 obětí a na 4000 tisíce lidí se stále pohřešuje. Sobotní zemětřesení přitom kromě Salvádoru postihlo i další státy Latinské Ameriky. Do země míří další náklady humanitární pomoci a nové týmy záchranářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otřesy půdy o síle 7,9 stupně na Richterově škále zničily a poškodily několik tisíc obydlí. Do země nyní směřuje mezinárodní pomoc. Požárníky, dobrovolníky se speciálními psy a humanitární potřeby vyslalo Španělsko, Spojené státy a chystá se tak učinit i Evropská unie. Na místo už dorazily záchranářské týmy ze sousední Guatemaly, Hondurasu, Mexika a Kolumbie.

Salvador požádal kolumbijskou vládu o zaslání rakví pro nejchudší rodiny. Jde o nejsilnější zemětřesení ve Střední Americe za posledních 20 let. Postiženou oblast zachvacují i následné otřesy, jak o tom pro Český rozhlas telefonuje náš spolupracovník Filip Kanda.

Český rozhlas zjišťoval, jak jsou některé naše humanitární organizace připraveny na pomoc do postižené oblasti. Občanské sdružení ADRA chystá okamžitou finanční pomoc, jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil ředitel této organizace Rudolf Reitz.

Salvadorské úřady už uložily velké množství z více než 400 obětí zemětřesení do hromadných hrobů jen při prostých obřadech. Do země přichází zahraniční pomoc i projevy účasti s utrpením salvadorského lidu. Soustrastný telegram prezidentovi Francisku Floresovi zaslal i Václav Havel.

Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme