Počet Syřanů vracejících se do svých domovů roste. Nově prchajících je ale pořád víc

Už 600 tisíc Syřanů se během letošního roku vrátilo do svých domovů. Jsou to hlavně lidé, kteří našli útočiště na území Sýrie. Z Turecka, Libanonu nebo Jordánska se stále vrací jen zlomek uprchlíků. Počty nově prchajících navíc stále převyšují množství navrátilců.

Damašek Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě v uprchlickém táboru v Ain Issa severně od Rakky

Dítě v uprchlickém táboru v Ain Issa severně od Rakky | Foto: Zohra Bensemra | Zdroj: Reuters

"Zatímco se počet navrátilců v Sýrii zvyšuje, pokračuje zároveň i vysoká míra nového vysídlení. Za letošní první pololetí přišlo o domov osm set tisíc lidí, mnozí z nich utíkají už podruhé nebo dokonce potřetí," uvedla mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci Olivia Headonová.

Nové údaje o počtech vracejících se Syřanů potvrzují stoupající trend. Přibližně stejný počet lidí se do svých domovů v Sýrii vrátil za celý minulý rok.

Uvnitř Sýrie je stále na útěku šest miliónů lidí, v okolních zemích zůstává dalších pět miliónů Syřanů. Podle Mezinárodní organizace pro migraci je ale organizovaný návrat předčasný. Sýrie stále není bezpečná a připravená se o navrátilce postarat.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme