Policie zatkla v Pekingu hongkongského novináře

Čínská policie v Pekingu napadla hongkongské novináře, jednoho z nich zatkla. K incidentu došlo před prodejnou olympijských vstupenek. Desetitisíce Číňanů měly v pátek poslední možnost, jak lístek na některou z olympijských soutěží dostat, na místě ale vznikl zmatek a došlo k potyčkám. Čínská vládní agentura Sinchua naopak obviňuje hongkongské reportéry, že zásah vyprovokovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čínská policie zatlačuje čekající | Zdroj: ČTK

Novináři z bývalé britské kolonie, která od r.1997 patří pod správu Číny, natáčeli zmatky vzniklé po zahájení poslední, čtvrté.fáze prodeje olympijských vstupenek. Horké počasí a dlouhé hodiny čekání učinily své, mnozí začali být nervózní a docházelo k tlačenicím.

Policisté ve snaze nastolit pořádek, uzavřeli některé zóny vymezené pro média a proti některým použili i násilí. Reportér hongkongské kabelové televize byl povalen na zem, policisté také odmítali ukázat svá služební čísla.

Mluvčí stanice označila chování pořádkových sil za neakceptovatelné a vyzývá Peking, aby dodržel sliby dané ohledně svobody práce novinářů v době LOH. Zadržen byl i fotograf z hongkongského deníku South China Morning Post, čínská média ale tvrdí, že oprávněně, protože údajně na policistu zaútočil.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme