Polsko s napětím očekává nedělní volby

Polsko se připravuje na nedělní volby do Sejmu a Senátu. Začnou v šest ráno a skončí ve 20 hodin. Do té doby platí zákaz předvolební agitace, tentokrát ale s jednou výjimkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko se chystá na volby | Foto: AFP

Politické strany od soboty nesmějí pořádat shromáždění ani jinak lákat voliče. "Případy porušení volebního ticha, jako je vylepování plakátů, rozdávání nebo rozhazování letáků, budeme trestat pokutou až pět tisíc zlotých," uvedl Bohdan Scieśniak ze Státní volební komise.

Parlamentní kampaň sice skončila, ale shodou okolností, či spíše nešťastným rozhodnutím prezidenta Aleksandra Kwaśniewského oficiálně začala kampaň před prezidentskými volbami. Jejich první kolo se bude konat 9. října.

Státní volební komise proto vyzvala prezidentské kandidáty, aby se do neděle zdrželi agitace. Zakázat jim to ale nemůže, protože volební zákon s touto situací nepočítá.

Doporučení komise budou respektovat téměř všichni kandidáti. Jen Henryka Bochniarz za stranu Demokrati považuje předvolební sobotu za ideální start své kampaně a televize vysílá její spoty.

Martin Dorazín, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme