Požáry zasáhly i Kalifornii. Oheň tam zabil dva lidi a z domovů vyhnal tisíce dalších

Lesní požár na severu Kalifornie, který dosud zničil několik desítek domů, si vyžádal už nejméně dva lidské životy. V pátek to podle agentury AP oznámili hasiči s tím, že zraněno bylo také několik hasičů a místních obyvatel. Úřady nařídily evakuaci tisíců lidí.

Obrazem Sacramento (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Už ve čtvrtek bylo podle mluvčího hasičů Scotta McLeana nalezeno tělo buldozeristy, kterého si místní úřady najaly, aby s pomocí těžké techniky pomohl dostat plameny pod kontrolu. Druhou obětí požáru se stal hasič z města Redding, který zahynul ve čtvrtek večer místního času.

McLean také prohlásil, že požár v okrese Shasta ničí vše, co se mu dostane do cesty, a že se velice rychle šíří. Zatím zničil 65 budov a dalších 55 jich poškodil. Zhruba pět stovek budov oheň v současnosti ohrožuje. Zasaženy jsou především obce Shasta Lake a Keswick a také západ města Redding. Požár v regionu dosud zpustošil na 180 kilometrů čtverečních a pod kontrolou je jen zhruba z deseti procent.

Úřady nařídily evakuaci obyvatelům města Shasta Lake, ve kterém žije asi 10 000 lidí, a doporučily ji také obyvatelům západní části Reddingu, který obývá přes 90 000 lidí.

„Teplé a suché počasí bude přetrvávat po celý zbytek týdne s teplotami nad 37 stupňů Celsia,“ uvedli hasiči, kterých se na boji s požárem podílí zhruba 1700.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme