Premiér Kaczyński varuje před proněmeckým směřováním Polska

Polský premiér Jaroslaw Kaczyński varoval před proněmeckým směřováním příští vlády. Tu bude sestavovat opoziční Občanská platforma, která v neděli zvítězila v předčasných parlamentních volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko má po volbách | Zdroj: ČTK

Odcházející premiér Jaroslaw Kaczyński ostře napadl zahraniční politiku Občanské platformy. Podle jeho názoru bude Občanská platforma plnit přání Berlína.

"Berlín má rád jednoduché spojence. Lidé, kteří jednali s kancléřkou Merkelovou, dospěli k závěru, že jistý velmi známý polský politik je pro ni v podstatě poslíčkem. Nebudu říkat o koho jde, to si každý může domyslet. Neměli bychom si nalhávat, že polsko-německý problém neexistuje. Minulé vlády místo, aby využily špatného svědomí Němců vůči Polákům, budovaly špatné svědomí Poláků, řekl Kaczyński.

Končící premiér pochybuje o tom, že příští vláda obhájí polské zájmy v Evropské unii tak dobře, jako to dokázal jeho kabinet. "Byli jsme tvrdým partnerem. V Bruselu to neviděli rádi, přinejmenším jsme si tím ale zjednali respekt," konstatoval polský premiér v ranním vysílání polského rozhlasu.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme