Prezident Bush poblahopřál Iráčanům k referendu o ústavě

Americký prezident George Bush poblahopřál obyvatelům Iráku k úspěšnému průběhu referenda o ústavě. Je to pozitivní den pro irácký národ a pro světový mír, prohlásil Bush po návratu z víkendového sídla v Camp Davidu. Podle něj Iráčané referendem pomáhají v boji proti terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush se domnívá, že Iráčané, kteří hlasovali v referendu zasadili ránu terorismu. Hlasování o nové irácké ústavě je nejen vítězstvím v boji proti terorismu, ale také znakem toho, že se Iráku ubírá směrem k demokracii.

Geroge Bush dále uvedl, že vše nasvědčuje tomu, že účast byla vyšší než při lednových volbách, a to je dobrá zpráva. Zároveň vyzdvihl, že bylo méně násilí v porovnání s předcházejícími volbami a že se hlasování zúčastnilo více sunnitů, než volilo v minulosti. Přestože nejsou ještě známy konečné výsledky referenda, americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová optimisticky věří, že ústavu Iráčané podpořili.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme