Prezident Bush poblahopřál Iráčanům k referendu o ústavě

Americký prezident George Bush poblahopřál obyvatelům Iráku k úspěšnému průběhu referenda o ústavě. Je to pozitivní den pro irácký národ a pro světový mír, prohlásil Bush po návratu z víkendového sídla v Camp Davidu. Podle něj Iráčané referendem pomáhají v boji proti terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: ČTK

Prezident Bush se domnívá, že Iráčané, kteří hlasovali v referendu zasadili ránu terorismu. Hlasování o nové irácké ústavě je nejen vítězstvím v boji proti terorismu, ale také znakem toho, že se Iráku ubírá směrem k demokracii.

Geroge Bush dále uvedl, že vše nasvědčuje tomu, že účast byla vyšší než při lednových volbách, a to je dobrá zpráva. Zároveň vyzdvihl, že bylo méně násilí v porovnání s předcházejícími volbami a že se hlasování zúčastnilo více sunnitů, než volilo v minulosti. Přestože nejsou ještě známy konečné výsledky referenda, americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová optimisticky věří, že ústavu Iráčané podpořili.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme